Witaj na stronie Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm

kontakt@pswf.pl

Kobiety – kobietom. Tworzymy przyszłość

Program mentoringowy dla kobiet

Kobiety – kobietom. Tworzymy przyszłość

 

 

Program pilotażowy Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu

Program mentoringowy pozwoli młodym kobietom w wyborze własnej drogi zawodowej.

 

Cele programu:

Uczestniczki programu (mentee) znajdą się w realnym środowisku pracy swoich mentorek, członkiń PSWF oraz osób zainteresowanych wspieraniem młodych kobiet w wyborze drogi zawodowej.

Mentorka dzieli się z młodą osobą swoim doświadczeniem zawodowym i pasją.

Czas trwania programu: luty-czerwiec 2021 (ze względu na obostrzenia związane z pandemią, należy uwzględnić zmianę terminu oraz metody współpracy).

W ramach programu zaplanowano szkolenia w gronie mentorek i mentee (maksymalnie w wymiarze 3 godzin) , spotkanie networkingowe oraz spotkania indywidulane mentorki i mentee (co najmniej raz w miesiącu, po ustaleniu między nimi).

 

Kto może wziąć udział w programie?

 1. Prowadzisz firmę, jesteś menadżerem? Zostań mentorką.
  Możesz pokazać młodej osobie realne środowisko swojej pracy, pomóc w wyborze drogi zawodowej.
 2. Jesteś pełnoletnią uczennicą lub studentką? Chcesz poznać branżę, która Cię interesuje? Zostań mentee. Poznaj firmę swojej mentorki od środka, spotkaj się z aktywnymi kobietami.

Czekamy na Wasze formularze (załączniki poniżej).

 

Ruszamy!

REGULAMIN PROGRAMU MENTORINGOWEGO

Kobiety – kobietom. Tworzymy przyszłość

 

 

Organizatorem programu mentoringowego jest Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu z siedzibą w Białymstoku przy ul. Antoniukowskiej 7.

 

Niniejszy Regulamin określa warunki uczestnictwa w Programie mentoringowym pod nazwą Kobiety – kobietom. Tworzymy przyszłość.

 

 1. Założenia i cele Programu:
  1. Program mentoringu jest zorientowany na odkrywanie i rozwijanie potencjału mentee. Mentoring opiera się na dzieleniu się doświadczeniem oraz wskazywaniu wyboru drogi zawodowej przez mentorkę.
  2. Uczestniczki programu (mentee) znajdą się w realnym środowisku pracy swoich mentorek, członkiń PSWF oraz osób zainteresowanych wspieraniem młodych kobiet w wyborze drogi zawodowej, które będą wspierały je w rozwoju, utwierdzały w słuszności wyboru.
  3. Mentorka dzieli się z młodą osobą swoim doświadczeniem zawodowym i pasją.
 2. Koszty udziału w Programie:
  1. Żadna ze stron biorących udział w programie nie ponosi kosztów organizacji oraz uczestnictwa.
  2. Koszty organizacyjne Programu ponosi Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm.
 3. Uczestniczki Programu:
  1. Uczestniczkami Programu mogą być mentorki, rozumiane jako właścicielki firm lub menadżerki w organizacjach o dowolnym profilu branżowym, które chcą inspirować młode osoby do aktywnej drogi zawodowej, pod warunkiem wypełnienia formularza zgłoszeniowego.
  2. Uczestniczkami programu mogą być mentee, rozumiane jako pełnoletnie uczennice lub studentki z województwa podlaskiego.
 4. Organizacja Programu:
  1. Rekrutacja do programu opiera się na przesłaniu przez mentorki i mentee wypełnionych formularzy zgłoszeniowych do Programu.
  2. W ramach Programu odbędą się szkolenia, spotkania networkingowe, jak też spotkania formalne oraz nieformalne mentorek i mentee, zarówno w formie zdalnej oraz wizyty studyjnej w firmie mentorki.